Trnava - Tulipán: Rímskokatolícka farnosť

Trnava - Tulipán

Rímskokatolícka farnosť

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Farske oznamy

Farské oznamy 26.01.2020

 1. 1. Dnes (v nedeľu 26. januára) o 21.00 h pozývame do farského kostola na 20 minútovú pobožnosť Apelu Jasnohorského. Túto pobožnosť sa budeme modliť hlavne za naše rodiny.

2. Organizačné stretnutie Ružencového bratstva sa uskutočni v stredu 29. januára po večernej svätej omši.

3. Milosrdné sestry Svätého kríža vás pozývajú do kaplnky Provinciálneho domu vo štvrtok 30. decembra o 7:30 h na pútnickú svätú omšu ku cti bl. Zdenky Schelingovej. Podrobnosti sú na plagáte.

4. Vopred oznamujeme, že v pôstnom období, v piatok a sobotu 20 a 21 marca plánujeme zorganizovať v našej farnosti peregrinaciu Sedembolestnej Panny Márie zo Šaštína. S tou pobožnosťou bude spojený 24 – hodinový program v kostole. Otcovia pavlíni zo Šašína nám na ten čas dovezú kópiu sochy Sedembolestnej Panny Márie.

5. Sviatok Obetovania Pána pripadá na nedeľu 2. februára. Na všetkých svätých omšiach bude posviacka hromničných sviec.

Prvoprijímajúce deti si prinesú sviece na svätú omšu v pondelok 10. februára o 18:00 h. (Presun na 10. februára je spojený s polročnými prázdninami.)

6. Srdečne pozývame  na tradičný PLES TULIPÁNSKYCH RODÍN s deťmi  ktorý sa bude konať v sobotu 8.2.2020. v Kultúrnom dome v Hrnčiarovciach. Bližšie informácie nájdete pred kostolom na nástenke alebo na facebooku Spoločenstva Tulipánci.

7. Minulý týždeň boli na bočnom vchode kostola namontované mreže so sieťkou, aby sa mohol kostol viac vetrať ako doteraz.

 

Farské oznamy 19.01.2020

1. Do soboty 25. januára sa koná celoslovenský týždeň modlitieb za jednotu kresťanov.

2. V pondelok 20. januára pripadá 750 výročie smrti blahoslaveného Euzébia, zakladateľa Rádu pavlínov.

3. V utorok 21. januára sa po svätej omši uskutoční povianočné stretnutie Bratstva anjelov strážnych.

4. Vo štvrtok 23. januára sa po svätej omši uskutoční povianočné stretnutie Ružencového bratstva.

5. V nedeľu 26. januára o 21.00 h pozývame do farského kostola na 20 minútovú pobožnosť Apelu Jasnohorského. Túto pobožnosť sa budeme modliť hlavne za naše rodiny.

6. Dnes (v nedeľu 19. januára) je mimoriadna zbierka na potreby kostola.

 

Farské oznamy 5.1.2020

1. Poklona k Oltárnej sviatosti na prvú nedeľu v mesiaci január začne vo farskom kostole dnes (5. januára) o 1600 h Záver poklony bude pred večernou svätou omšou.

2. Deviatnik ku cti sv. Pavla Prvého Pustovníka začneme v utorok (7. januára).

3. V stredu 15. januára bude možnosť prijatia nových členov do bratstva anjelov strážcov. Záujemcovia sa môžu nahlásiť v sakristii.

4. Tí naši farníci, ktorí si v zhode so starobylou tradíciou chcú tento rok nechať požehnať svoje príbytky, nech sa zahlásia v sakristii. Posviacka príbytkov bude v nedeľu 12. januára od 14.00 h.

5. Pripomíname, že pod chórom je ešte možné si zakúpiť farský kalendár.

 

Farské oznamy 29. 12. 2019

 1. Dnes (v nedeľu 29. decembra) na sviatok Svätej Rodiny bude počas svätých omší v dopoludňajších hodinách obnovenie manželských sľubov. Po sv. omši sa budeme modliť pred vyloženou Oltárnou sviatosťou za naše  rodiny a tieto jednotlivo príjmu osobitné požehnanie Oltárnou sviatosťou.

 2. Milosrdné sestry Svätého kríža vás pozývajú do kaplnky Provinciálneho domu v pondelok 30. decembra o 7:30 h na pútnickú svätú omšu ku cti bl. Zdenky Schelingovej. Hlavný celebrant bude vdp. Radoslav Šaškovič, kaplán z Katedrály sv. Martina v Bratislave.

 3. V utorok 31. decembra sa bude konať ďakovná pobožnosť na konci roka ako poďakovanie Pánu Bohu za jeho dobrodenia počas uplynulého roka.

 4. Ten, kto sa pri nej zúčastní spevu „Teba Bože chválime“ môže získať za zvyčajných podmienok úplné odpustky. Ďakovná pobožnosť bude v tento deň v kostole sv. Jozefa o 9:00 h a vo farskom chráme o 16:00 h.

 5. V utorok 31. decembra o  23:30 h bude vo farskom kostole vyložená Oltárna sviatosť k verejnej poklone. O polnoci bude udelené všetkým prítomným slávnostné požehnanie.

 6. V stredu 1. januára 2020 na slávnosť Panny Márie Bohorodičky budeme na úvod svätej omše spievať hymnus „Príď, Duchu Svätý tvorivý“ a ten, kto sa ho zúčastní, môže získať za zvyčajných podmienok úplné odpustky. V tento deň budú sväté omše slúžené ako v nedeľu.

 7. Tí naši farníci, ktorí si v zhode so starobylou tradíciou chcú tento rok nechať požehnať svoje príbytky, nech sa zahlásia v sakristii. Posviacka príbytkov bude v nedeľu 12. januára od 14.00 h.

 8. V stredu 15. januára bude možnosť prijatia nových členov do bratstva anjelov strážcov. Záujemcovia sa môžu nahlásiť v sakristii.

 9. Pod chórusom sa nachádza farský diár, ktorý si môžete vziať domov. Sú v ňom úmysly svätých omší a dôležitejšie informácie na celý mesiac.

 

Farské oznamy 22. 12. 2019

 1. V sobotu 21. decembra nám skauti doniesli Betlehemské svetlo, ktoré si môžete zažať na štedrovečerné rodinné oslavy.

 2. Predvianočná svätá spoveď bude v našom farskom kostole dnes v nedeľu 22. decembra) od 14.00 h do 18.00 h. Prosím neodkladajte sv. spoveď na poslednú chvíľu.

 3. Roráty pokračujú zajtra v pondelok a v utorok (23. a 24. decembra). Pozývame dospelých a najmä všetky deti o 7:00 h (ráno).

 4. Spoločenstvo Tulipánci vás pozýva na Jasličkovú pobožnosť, ktorá sa uskutoční v stredu, 25. decembra o 16.00 h v našom farskom kostole na Tulipáne.

 5. Spoločenstvo Tulipánci oznamuje, že tradičné koledovanie Dobrej Noviny prebehne v piatok, 27. decembra od 15.00 h. Kto má záujem prijať koledníkov, môže vhodiť lístok s menom a adresou do krabičky na stolíku v zadnej časti kostola.

 6. Na štedrý deň (24. decembra), bude slúžená slávnostná svätá omša v vo farskom chráme a pavlínskom kostole sv. Jozefa o 24:00 h.

 7. Na slávnosť Narodenia Pána a na sviatok svätého Štefana budú v našej farnosti sväté omše ako v nedeľu a sviatky.

 8. V nedeľu 29. decembra na sviatok Svätej Rodiny počas bude svätých omší v dopoludňajších hodinách obnovenie manželských sľubov a po sv. omši pred vyloženou Oltárnou sviatosťou sa budeme modliť za naše rodiny a tieto jednotlivo príjmu osobitné požehnanie Oltárnou sviatosťou.

 9. V stredu, na slávnosť Narodenia Pána (25. decembra) sa koná farská ofera. Všetkým milodarcom vyslovujeme úprimné: „Pán Boh zaplať“.

 10. Naša farnosť vydala aj tento rok farský kalendár.

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Zamyslenia


Linky
Panna Mária Trnavská

ABU

UPeCe


rádio LUMEN

TV LUX