Trnava - Tulipán: Rímskokatolícka farnosť

Trnava - Tulipán

Rímskokatolícka farnosť

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Farské oznamy 6.10.2019

1. Poklona k Oltárnej sviatosti na prvú nedeľu v mesiaci október začne vo farskom kostole dnes (6. októbra) o 16:00 h. Záverom poklony bude modlitba posvätného ruženca a modlitby na prvú nedeľu v mesiaci pred večernou svätou omšou o 17:45 h).

2. V pondelok 7. októbra o 17:20 h bude slávnostne odovzdaný posvätený ruženec prvoprijímajúcim deťom. Potom sa deti s nami pomodlia modlitbu posvätného ruženca.

3. Odchod autobusu na púť birmovancov do Šaštína bude v sobotu 12. októbra o 7:30 h. Autobus bude pristavený na rohu ulice Tulipánová – Ružová (oproti sestrám). Predpokladaný návrat je o 13:00 h.

4. V sobotu 19. októbra plánujeme pútnický zájazd na tieto miesta: Skalka, Trstín Hájiček. Zapísať sa môžete v sakristii. Podrobnosti budú na plagáte.

5. Spoločenstvo Tulipánci pozýva všetky deti a mládež na stretká, ktoré organizuje na fare. Viac informácií nájdete na nástenke pred kostolom alebo na webovej stránke Spoločenstva.

6. Upozorňujeme Vás, že prihlasovanie detí na prvé sv. prijímanie, ako aj prihlasovanie dospelých a dospievajúcich na sviatosť birmovania v našej farnosti  bude trvať do 31. októbra 2019. Po tomto termíne sa už nebude možné dodatočne prihlásiť.

V piatok 18. októbra sa budú deti a ich rodičia na celom svete modliť ruženec za pokoj a jednotu v rámci akcie „Milión detí sa modlí ruženec“. V ten istý deň  pozývame do farského kostola na Tulipáne deti a rodičov na modlitbu posvätného ruženca o 17:20 h.

7. Na budúcu nedeľu 13.10.2019 pozývame po svätej omši, ktorá začína o 18:30 h na sprievod so sochou Panny Márie Fatimskej po najbližších uliciach.

 

Zamyslenia


Linky
Panna Mária Trnavská

ABU

UPeCe


rádio LUMEN

TV LUX