Detská svätá omša

Roráty - Súťaž

Aka modlitba je spojená s Loretánskou Pannou Máriou?

Akym spôsobom podľa legendy Panna Mária zachránila Modranku a Trnavu?

Úloha na detskú sv. omšu 15.4.2018

Ježiš hovori.

Toto je to, čo som vám hovoril, kým som bol ešte s vami, že sa musí splniť všetko, čo je o mne napísané v ..........., u ......... a v ........ .“

Pomoc najdete sem.

Úloha na detskú sv. omšu 4.2.2018

V enanjeliju čítame, že Ježiš uzdavil. Napište prosím, koho ježiš uzdravil, a na aku chorobu dotyčná osoba trpela.

Tu najdete pomoc v riešeni.

Úloha na detskú sv. omšu 28.1.2018

V nedeľu 21. januára sme počuli ako Ježiš povolal prvých učenikov. Evajnelista Marek tak piše: Keď raz išiel popri Galilejskom mori, videl Šimona a Ondreja, Šimonovho brata, ako spúšťajú sieť do mora; boli totiž rybármi. Ježiš im povedal: „Poďte za mnou a urobím z vás rybárov ľudí.“ Oni hneď zanechali siete a išli za ním. Ako šiel trochu ďalej, videl Jakuba Zebedejovho a jeho brata Jána – aj oni boli na lodi a opravovali siete – a hneď ich povolal. Oni zanechali svojho otca Zebedeja na lodi s nádenníkmi a išli za ním.

Na budúcu nedeľu nakreslite túto údalosť ako Ježiš povolava prvých učenikov. Obrazok ukazuje jednu z možnosti zobrázenia tejto údalosti.

Úloha na detskú sv. omšu 21.1.2018

Na budúcu nedeľu prosím nakreslite pavlínský erb. Tu najdete fotografie pavlínskyc erbov, ktoré vám pomôžu v úlohe.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL